OkolicaSzlak Piastowski – wypoczynek

Nasz Gościniec mieści się w Jankowie Dolnym w samym sercu Szlaku Piastowskiego. Wypoczynek w tej okolicy jest polecany nie tylko rodzinom z dziećmi, ale również parom oraz singlom. Jest to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku, ponieważ w pobliżu nie brakuje ciekawych atrakcji. W wolnej chwili można wybrać się na oglądanie ruin holenderskiego wiatraku, spacerować po pięknych lasach, a w upalny dzień popływać w jeziorze ze strzeżonym kąpieliskiem.

Ten rejon ma bardzo wiele do zaoferowania, a dodatkowym atutem jest to, że Jankowo Dolne znajduje się jedynie 10 km od Gniezna! Odległość można pokonać nie tylko samochodem, ale również rowerem czy podczas pieszej wędrówki.Jankowo Dolne i Gniezno

Jankowo Dolne to urokliwa, niewielka miejscowość, która leży nad rzeką Wełna. Atrakcją okolicy są pozostałości po holenderskim wiatraku z 1896 roku. Ta niepozorna miejscowość wyróżnia się wyjątkową historią. To właśnie tutaj znaleziono wiele cennych pozostałości po wczesnośredniowiecznym grodzisku.

Nieopodal gościńca znajduje się również piękne jezioro z możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego, a także wiele nietuzinkowych pomników przyrody. Jest to dom dla wielu zwierząt, takich jak dzięcioły oraz wiewiórki. W tym miejscu nie będą się nudzić również wędkarze.

Duży atut tej lokalizacji to także bliskość do Gniezna, w którym na turystów czeka wiele zabytków, takich jak Muzeum Początków Państwa Polskiego, Parowozownia, Bazylika Prymasowska czy Trakt Królewski.
Copyright © Gościniec w Dolinie. All Rights Reserved. Designed By PC Serwis / Daniel Kubacki

Search